Akıllı Şebeke Çözümleri                                         Akıllı Şebekeler Dokümanımızı İndirmek İçin TIKLAYINIZ

     

BLUSKY markamız ile Akıllı Şebekelerin ihtiyaç duyduğu sayaç otomasyonuna ait tüm yazılım ve donanımlar firmamızca üretilmektedir. Donanımlar GSM/GPRS, ETHERNET ve RF tabanlı çözümleri kapsamaktadır. Dünya Fosil kaynaklarının rezervleri her geçen gün tükenmektedir. Ayrıca Fosil kaynaklardan üretilen elektrik enerjisinin karbondioksit salınımını çok ciddi oranlarda arttırdığı ve küresel ısınma da önemli bir etken olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir.

 

Nükleer enerji ise halen Dünya için bir tehdit unsuru olmaya devam etmektedir. Bu nedenle kalkınmış ülkeler Nükleer santrallerini kapatmaya çalışmakta en azından yenisi Nükleer santrallara HAYIR demektedirler.  Karbondioksit salınımının azaltılması konusunda alınan kararlar neticesinde Enerji üretiminin en az %20 sinin geri dönüşümlü kaynaklardan elde edilmesi Dünyada kabul görmüş bir hedeftir.

 

Geri Dönüşümlü enerji kaynaklarının düzenli üretimden yapılamaması ve en küçük ev birimine kadar üretim faaliyetinin yaygınlaşması,  yanında birçok sorunu da getirmektedir. Bu şebeke klasik mevcut şebekelerle yönetilemeyecektir. Ev içi uygulamalarının da çözüme katkısı gerekmektedir.  Akıllı Şebekelerin Sayaç Otomasyonu kapsamındaki Sayaç ve Enerji analizörlerinin okunması, okunmuş verilerin değerlendirilmesi ve kullanılması, trafo ve kontrol merkezlerindeki açma-kapama kontrollerinin yapılması şirketimizin ARGE departmanında geliştirilen ürünler ile gerçekleştirilmektedir.

 

 

 
Tüm Hakları Saklıdır © AKTİF ENERJİ 2014